آشتی کنان با خدا در ماه مبارک رمضان

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محسن قربانی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در دانشگاه تفرش
موضوع سخنرانی : آشتی کنان با خدا در ایام مبارک ماه رمضان
 
بسم الله الرحمن الرحیم
ماه مبارک رمضان ماه آشتی کنان با خداست. خدای عزیز این ماه را یک فرصت عالی برای رشد ما قرار داده است. واقعا عجیب است که در این ماه یک آیه برابر ختم قرآن، خوابیدن عبادت است، نفس کشیدن عبادت است. چقدر خدای خوبی داریم. 
حالا باید ما ازین فرصت استفاده کنیم و بگوییم خدایا ما بد نبودیم
بلد نبودم... یک وقتایی اشتباه از خود ماها است. پرودگارا خودت فرموده ای " إنّا هدیْناه السّبیل إمّا شاکراً و إمّا کفوراً " راه را به ما نشان داده ای این ما بودیم که تنبلی کرده ایم و راه را درست نرفتیم. 
این ما بودیم که سر اون شرایط ویژه که برامون پیش اومد نرفتیم از کسی بپرسیم و راه درست را تشخیص دهیم. خودت گفته ای که : "فاسْألوا أهْل الذّکر إن کنتمْ لا تعْلمون" اگه سوالی برایت پیش آمد برو سراغ آدم هایی که راه را رفته اند و مسیر را بلدند. حالا که این فرصت را به من داده ای خدایا این توفیق را به من بده که شبیه چمران بشم. شهید مصطفی چمران وقتی که میخواست بره خارج کشور مادرش به او گفت: مصطفی اگر خدا را فراموش کنی شیرم را حلالت نمیکنم. بعدها شهید چمران در یکی از کتاب هایش نوشته است که مادر در آنجا هیچ وقت خدا را فراموش نکردم. یادم نرفت خدا کیه چیه و چرا ما را افریده است.
باید سعی کنیم با یک اسلام شناس آشنا و رفیق بشیم، زیرا او می تواند به ما کمک کند به سمت خدا بریم.
تا الان هر طوری که بودیم، بودیم ... حالا که ماه رمضان ماه استغفار است بیایم دعا کنیم که خدا گناهان گذشته ما را ببخشد و به اصطلاح آشتی کنیم. و فراموش نکنیم که خدا مثل بعضیا نیست که توبه قبول نکند. خداوند سریع قبول میکند و بسیار مهربان و بخشنده است.
 
...این فرصت آتی کنان با خدا را از دست ندهیم...
 
لینک مشاهده ویدئو سخنرانی در کانال رسمی آپارات نهاد رهبری دانشگاه تفرش
 
کلمات کلیدی
رضا فمی تفرشی
تهیه کننده:

رضا فمی تفرشی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *