سخنرانی تلویزیونی رهبر انقلاب به‌مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب کبری سلام‌الله‌علیها و روز پرستار

سخنرانی تلویزیونی رهبر انقلاب به‌مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب کبری سلام‌الله‌علیها و روز پرستار

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح (یکشنبه) در سخنان زنده و تلویزیونی به مناسبت میلاد حضرت زینب کبری سلام‌الله‌علیها و روز پرستار، ضمن تبریک این روز به همه پرستاران، پرستار را فرشته رحمت بیمار خواندند و گفتند: پرستاران عزیز ما در دوران کرونایی و در شرایطی بسیار دشوارتر و پراضطراب‌تر از شرایط معمولی، کار بزرگی را به ثبت رساندند و صحنه‌ها و فعالیت‌هایی را به نمایش گذاشتند که حقیقتاً اعجاب‌انگیز است.

چرا حضرت زینب (س) پرستار کربلا بود؟
آشنایی با سبک زندگی عقیله بنی‌هاشم

چرا حضرت زینب (س) پرستار کربلا بود؟

در روایت‌های بسیاری تأکید شده که بسیاری از خصوصیاتی در وجود مبارک حضرت زینب (س) وجود دارد که آن حضرت را به عنوان الگوی کاملی برای مؤمنان معرفی می‌کند.

معرفی بهترین اپلیکیشن ها برای مطالعه کتاب های الکترونیک فارسی
گزارشی جامع درباره خرید و خواندن کتاب از طریق اپلیکیشن

معرفی بهترین اپلیکیشن ها برای مطالعه کتاب های الکترونیک فارسی

این روزها با وجود مشغله‌های فراوان زندگی تا حدود زیادی فرصت مطالعه از ما گرفته شده است؛ به طوری که سرانه مطالعه در کشورمان ایران، شیب نزولی داشته و کمتر کسی را می‌شود پیدا کرد که هر روز وقت خود را به کتاب خوانی اختصاص دهد، از طرفی نامربوط نیست اگر تکنولوژی را یکی دیگر از دلایل این امر ؛ یعنی نبود فرصتی برای مطالعه بدانیم. اما در این خبر قرار است به جایی اشاره کنیم که نقطه تلاقی تکنولوژی و کتاب‌خوانی است: اپلیکیشن هایی که سعی می‌کنند از طریق تکنولوژی انسان را با کتاب آشتی دهند. اپلیکیشن هایی که راه بهانه آوردن را برای خیلی از ماها می بندند و با امکانات و تنوع متعددشان کتاب خواندن را برای انسان ماشینی عصر تکنولوژی راحت تر می کنند. با این مقدمه به سراغ معرفی تعدادی از اپلیکیشنهای بسیار فعال این حوزه رفته ایم.

آغازی بر یک پایان

آغازی بر یک پایان

روزهای تابستان داغ ایرانشهر رو به پایان بود و آیت‌الله خامنه‌ای پس از اتمام دوران تبعید باروبنه را جمع کردند تا دوباره به شهر مادری مشهد برگردند. ماه محرم هرسال برای نهضت اسلامی فرصت مناسبی برای نشر تبیین و ترویج ابعاد ظلم‌ستیزانه‌ی قیام امام‌ حسین علیه‌السلام بود. دوماه تا شروع ماه محرم باقی مانده بود و این فرصت مغتنمی بود تا ایشان دوباره به جمع دوستان و یارانش در مشهد بپیوندد و با هم برای استفاده از فرصت ماه محرم و پرشورتر شدن مبارزه با رژیم برنامه‌ریزی کنند. این در حالی بود که با شهادت حاج‌ آقا مصطفی ‌خمینی در ۱ آبان ۵۶ سرعت و شدت مبارزات مردم و نهضت مبارزه با رژیم شاه تندتر شده بود و خبر از محرمی متفاوت و پرشورتر می‌داد.