خاطره جالب فرزند شهید مدافع حرم از سردار سلیمانی

سخنرانی گرامیداشت روز شهدا

به مناسبت روز بزرگداشت شهدا حجت الاسلام محسن قربانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش به بیان خاطره ای از زبان فرزند یک شهید مدافع حرم و سخنرانی در خصوص شهدا و جایگاه آنان پرداختند. 

ایشان با اشاره به 22 اسفند روز شهید و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کردند: ای شهیدان عشق مدیون شماست هر چه ما داریم از خون شماست. این روزها، روزهایی است که یاد و خاطره شهدا در کشور ما طنین انداز است. باید بدانیم که شهدای ما مطابق آیه 169 سوره آل عمران " ولا تحْسبنّ الّذین قتلوا فی سبیل اللّه أمْواتًا بلْ أحْیاءٌ عنْد ربّهمْ یرْزقون ✹ هرگز کسانى را که در راه خدا کشته شده‏ اند مرده مپندار بلکه زنده‏ اند که نزد پروردگارشان روزى داده مى ‏شوند " شهدا حاضرن، ناظرن و کارهای ما را می بینند.

فرزند شهید اکبری، شهید مدافع حرم که در سوریه به شهادت رسیده بودند می گفت که در مراسم خواستگاری خانواده عروس در جلسه اول از وی پرسیدند که پدرت کجاست. خیلی نارحت شدم و پاسخ دادن به این سوال برایم سخت بود. به خانه برگشتیم و شب خواب پدرم را دیدم و گله کردم و گفتم پدر ما کسی را نداریم ولی شما همیشه می گفتید که شهدا حاضر و ناظرن. پدرم گفت فردا یکی از دوستان من در جلسه بعدی خواستگاری از طرف من حضور پیدا می کند. از خواب پریدم و ساعت سه نیمه شب این خواب را یادداشت کردم و برای مادرم نیز تعریف کردم. فردا که مجدد برای مراسم خواستگاری رفتیم، اقوام عروس همگی نشسته بودن و ناگهان گوشی مادرم زنگ خورد. پشت خط آدرس را از مادرم پرسید و هماهنگ کردن که به مراسم بیایند. وقتی که در باز شد و به داخل مراسم آمدند دیدیم که حاج قاسم سلیمانی هستند. یاد خواب پدرم افتادم و اینکه گفت ما شهدا حاضریم و دوستم را به مراسم می فرستم. حاج قاسم همانند پدرم در خواستگاری حضور یافتند و جلسه را گرداندند. 

عزیزان شهدا حاضرن و همه اعمال ما را می بینند، لذا باید خیلی مراقب باشیم که مدیون شهدا و خانواده شهدا نشویم. به فدای شور و شین شهدا ✹ اسم رمز یا حسین شهدا ✹ هر کی باشیم و به هر جا برسیم ✹ زیر دینیم زیر دین شهدا. 

 

ویدیو این سخنرانی را در کانال آپارات نهاد رهبری دانشگاه تفرش نیز می توانید مشاهده نمایید.

https://www.aparat.com/v/MOhIN

کلمات کلیدی
رضا فمی تفرشی
تهیه کننده:

رضا فمی تفرشی

فیلم ها

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *