خانه
هم اندیشی
تماس با ما
اساسنامه نهاد

 


 

       آیا تا به حال شنیده‌اید که کسی بوستان سعدی بخواند و خود را منفجر کند و بعد بگویند: «در خواندن بوستان دچار افراط شده یا آن را بد فهمیده است؟! جواب خیر است! اما با خواندن قرآن بسیاری چنین می‌کنند و با حکم قرآن، بسیاری کشته شده‌اند؟!

 

     

پاسخ سؤال مطروحه، خیر نیست، بلکه "آری" می‌باشد:

الف – بله، در طول تاریخ بسیاری را دیده‌ایم که از حکمت‌ها، اشعار، غزل‌ها و معارف و ادبیات امثال مولوی، سعدی، حافظ، باباطاهر و ...، با نهایت کج فهمی، نهایت سوء استفاده را نیز نموده‌اند!

ما حتی با دو چشم خود دیدیم و با دو گوش خود شنیدیم که در توجیه رابطه با امریکا و ... (که امروز نتایج‌اش روشن شده است)، گفتند: « سعدی و حافظ نه تنها پاسداران زبان پارسی و ادب و فرهنگ بودند، بلکه دین، زندگی و راه سیاست داخلی و خارجی را به ما آموختند و حافظ شیرین سخن که گفت "آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است، با دوستان مروت با دشمنان مدارا "‌، خط سیاست داخلی و خارجی ما را ترسیم کرد!» و این در حالیست که حافظ، ابیاتی چون: « دوش آن صنم چه خوش گفت در مجلس مغانم - با کافران چه کارت گر بت نمی‌پرستی» را نیز سروده است!

در دنیا، نه رومان‌هایی که از روی جنایت‌ها نوشته‌اند کم است و نه جنایت‌هایی که از روی رومان‌ها انجام داده‌اند کم می‌باشد.

ب – بی‌تردید هر تحرکی [چه فردی، چه اجتماعی، چه حکومتی و ...]، بر یک فلسفه‌ای استوار شده است. خواه آن فلسفه از اساس غلط باشد و یا ظاهری نیکو داشته باشد و یا اصلاً درست باشد، اما مورد سوء تفسیر، سوء برداشت، سوء فهم، سوء اجرا و کلاً سوء استفاده قرار گرفته باشد.

ج – نه مواضع اعتقادی، سیاسی و عملکردهای ظالمانه‌ و جنایی "فرعون" در آن زمان بدون "فلسفه" بوده است – نه مواضع اعتقادی، سیاسی و عملکردهای ظالمانه و جنایی طاغوت‌های زمان، در قرن 21 و عصر آزادی، ارتباطات، تکنولوژی، فضا، علم و ...، بدون توجیه فلسفی و سوء استفاده‌ها و یا افراط و تفریط‌ها اتخاذ می‌گردد. بالاخره ناچارند که اذهان عمومی را توجیه و خود را تطهیر کنند.

د – تمامی جنگ‌ها، ترورها، تحریم‌ها، نسل‌کشی‌ها و جنایات هولناک امروز صهیونیسم بین‌الملل به سرکردگی امریکا و عاملیت متحدان اروپایی و خدمت رسانی نوکرانی عربی‌اش، تحت لوای توارت و یهودیت انجام می‌گیرد.

ﮪ – بشر در همین یکی دو قرن اخیر، امثال موسیلینی، هیتلر، لنین، ویلیام چهارم (انگلیس)، ناپلئون، سزارها و تزارهای روس و نیز آبراهام لینکلن، روزولت، جانسون، ترومن، آیزنهاور، نیکسون و امثال: جرالد فورد، جان اف کندی، رابرت کندی، کارتر، ریگان، بوش پدر، بوش پسر و اوباما و ... کم ندیده است که هر کدام جنگ‌های وحشتناکی در دنیا به راه انداختند و هزاران هزاران انسان بی‌گناه و حتی غیر نظامی و حتی زنان و کودکان را در اقصی نقاط دنیا قتل عام کردند ...، و البته هر کدام مبتنی بر فلسفه‌های به ظاهر قشنگ که در کتاب‌هایشان نوشته شده است!

و – بودیسم (با جنایات میانماری)، کمونیسم، مارکسیسم، سوسیالیسم، پرولتاریالیسم، کاپیتالیسم، صهیونیسم، مدرنیسم، پست مدرنیسم، لیبرالیسم و ...، همه مکتب‌های فکری بوده‌اند؛ جهان‌بینی، ایدئولوژی و مانیفست داشتند (و دارند)؛ کتاب‌ها در مورد اندیشه‌ها و بایدها و نبایدهای آنها نوشته شده و بعضاً سخنان جذاب هم دارند، اما تمامی نظام‌های استکباری با همین شعارها و مبتنی بر همین نوشتارها سر کار آمدند و تمامی جنایات مبتنی بر "ایسم"ها واقع شده و می‌شود! و قابل توجه آن که توجیه فلسفی این جنایات، در دانشگاه‌ها (حتی کشور خودمان) تدریس می‌گردد!

ز – دموکراسی - حقوق بشر – حقوق بین‌الملل – صلح و امنیت عمومی – محیط زیست ... و بالاخره جهانی سازی و "حکومت واحد جهانی"، تماماً مکاتبِ برخوردار از کتاب‌ها، قوانین و شعارهایی هستند که دست کم تمامی جنایات یک قرن اخیر، تحت لوای همین تابلوها و "پرچم‌های دروغین" صورت پذیرفته است؛ و البته اگر جنایت را فقط در کشتار و نسل‌کشی نبینیم و به قربانیان فجایع اقتصادی، تحمیل فقر، سقوط اخلاقی جوامع و نیز تداوم بردگی سنتی و مدرن توجه کنیم که

واقعیت به مراتب اسف‌بارتر نمایان می‌گردد!

قرآن کریم:

بنابر این، سوء استفاده از هر دینی، هر کتابی، هر مکتبی، هر مذهبی، هر هنری، هر علمی و هر شعاری، توسط بندگانِ "زَر و زور و تزویر" صورت می‌پذیرد و البته که مردمان نادان، گرفتار، عقب‌افتاده، وحشی و به قول امیرالمؤمنین علیه السلام: «حزب باد – مذبذب» یا همان حزب پاندول، نان به نرخ روز خورها و ... نیز برای هواداری و تبعیت نیز در دنیا کم نیستند.

قرآن مجید نیز مستثنای از این واقعیت نمی‌باشد. اسلام نیز مانند هر دین یا مکتب دیگری، و قرآن مانند هر کتاب دیگری، قابل سوء استفاده بوده، هست و خواهد بود. چنان که خداوند متعال، خود در کتابش فرمود که اگر کسی ظالمانه به سراغ قرآن بیاید، جز بر خسرانش افزوده نمی‌شود:

« وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ وَلَا يَزِيدُ الظَّالِمِينَ إِلَّا خَسَارًا » (الإسراء، 82)

ترجمه: و از قرآن، آنچه شفا و رحمت است برای مؤمنان، نازل می‌کنیم؛ و ستمگران را جز خسران (و زیان) نمی‌افزاید.

*- معاویه در صفین قرآن بر سر نیزه کرد – جنگ جمل، با پیش رو قرار دادن قرآن کریم سازماندهی شد - خوارج به استناد آیات قرآن کریم حکم ترور امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام در مسجد را صادر کردند و انجام دادند – امام حسن مجتبی و سیدالشهداء، امام حسین و سایر امامان را نیز به نام اسلام و قرآن به شهادت رساندند.

*- سلفی‌گری و تکفیری، که امروزه بروز و ظهور جنایات‌شان را در امثال القاعده، داعش و ... می‌بینیم، نه حرکت جدیدی

است و نه به اسلام و قرآن کریم ربطی دارد؛ بلکه تداوم سیاست‌های معاویه‌ای، توسط امریکا، انگلیس، فراماسون و صهیونیسم می‌باشد؛ چنان که ریشه‌ی این جریان انحرافی نوین، توسط انگلیس و با روی کار آوردن آل سعود و وهابیت بنیانگذاری شد و امروزه نیز بارها و بارها به تشکیل، حمایت و هدایت از آنها اقرار کرده‌اند.
اسلام:

بنابر این، اگر اسلام ولایتی داریم، اسلام معاویه‌ای، یزیدی، امریکایی و انگلیسی هم داریم و قرآن مجید را نیز می‌توان با لحن هر کدام خواند! مسلمان باید عاقل و بصیر باشد.

 

 

شنبه ١٣ آذر ١٣٩٥ ٠٨:٥٠

نسخه چاپي

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: