کتب پیشنهادی ویژه دانشجویان

از او - کتاب اول: قصه ی شال (کتاب شهید محمد معماریان)

ناشر : عهد مانا

نویسنده : نرجس شکوریان فرد

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 88

 

معرفی کتاب

« از او » نگاه ما زمینیان است به آن مسافر آسمان که مدتی با ما زیسته است؛ مسافری که اگر دیرتر بجنبیم، غبار فراموشی، در پایش را از کوچه های شهرمان پاک می کند و دیگر حتی به گرد راهش هم نمی رسیم. از او یک مجموعه چهارجلدی است که حاوی خاطرات شیرین و جذاب از شهدا می باشد. کتاب اول این مجموعه با عنوان قصه شال، خاطرات شهید محمد معماریان را بازگو می کند. این مجموعه به همت نرجس شکوریان فرد جمع آوری شده است.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

سور سوریه

ناشر : شرکت چاپ و نشر بین الملل

نویسنده : محمدقائم خانی

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 192

 

معرفی کتاب

کتاب «سور سوریه»، سفرنامه ‌ایی به کشور رنج ‌کشیده سوریه و روستا‌های آن است که حقایقی مهم و خواندنی را از فضای فکری، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی سوریه ارائه می ‌دهد. از نکات بارز این کتاب همسفری با شهید قاسم سلیمانی است که جذابیت کتاب را دو چندان کرده است.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

اوقات فراغت و گزینه های روی میز

ناشر : دفتر نشر معارف

نویسنده : ابوالفضل اقبالی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 126

 

معرفی کتاب

این کتاب از «مقدمه و فصل های کلیات و کیفیت فراغت؛ فعال یا منفعل» گردآوری شده است.

در این کتاب نویسنده فصل اول را با تعریف «مفهوم شناسی فراغت، تفریح، سرگرمی، رویکرد اسلام و غرب به فراغت و ابعاد آن، فراغت و کار و تفریح و سرگرمی» گردآوری کرده است.

در رابطه با تعریف فراغت در این کتاب آمده است: «فراغت به معنای رهاشدن از کار یا فعالیت خاصی است که افراد به طور معمول درگیر آن هستند. اوقات فراغت برای افراد معمولا همراه با اختیار و حق انتخاب برای آنان بوده و فعالیت هایی که افراد در این اوقات انجام می دهند به دلیل انتخابی و داوطلبانه بودن آن ها، با علاقه و تمایل بیشتری صورت گرفته و اگر همراه با برنامه ریزی دقیق و هدفمند باشد، باعث تعالی و نشاط و بالندگی فرد گردد.

در فصل دوم موضوعاتی همچون: «انسان مدرن و فراغت منفعل، بازی و سرگرمی، توصیه هایی به والدین، کودکان و بازی های رایانه ای، غفلت و گناه، فاجعه ای به نام پارتی های مختلط، پرسه در مراکز خرید و تقویت سرمایه داری، اعتیاد به اینترنت، آسیب های فردی و خانوادگی شبکه های اجتماعی، از خانواده تلویزیونی تا خانواده دینی و پیشنهاداتی برای فراغت مفید» مورد بررسی قرار گرفته است.

از دیگر مباحث فصل دوم «پیشنهاداتی به مادران برای مدیریت فراغت فرزندان، بایسته های تفکرکردن، آداب سفر در اسلام، پیشنهاداتی برای سفر، ورزش سنتی و مدرن، اوقات فراغت و ورزش های تفریحی، ورزش و تمرین در صبح، ورزش و تمرین در ظهر، ورزش و تمرین در بعد از ظهر، فواید بازی های تفریحی، دلیل حرمت قمار، موسیقی، بازی شطرنج، بازی با رایانه، شرط بندی فوتبال و جایزه پیش گویی مسابقات» است.

در بخش «از خانواده تلویزیونی تا خانواده دینی» نقش رسانه در فرهنگ خانواده مورد بررسی قرار گرفته و آمده است: «نقش رسانه ها در گسترش و ترویج فرهنگ برخاسته از تحولات مدرنیسم، نیز غیرقابل انکار می باشد و رسانه های دیداری و شنیداری با بازتولید پیام های فرهنگ و سبک زندگی دنیای مدرن، در جهت دهی روند تحولات خانواده، سهم ایفا می نمایند. از جمله این رسانه ها، تلویزیون می باشد که می توان گفت تنها رسانه ای است که اکثریت قریب به اتفاق افراد جامعه به آن دسترسی داشته و مخاطب آن هستند.»

 

لینک خرید

---------------------------------------------------------------------------------------------------

خانه سازی (بایسته های ساختن خانواده)

ناشر : دفتر نشر معارف

نویسنده : ابوالفضل اقبالی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 119

 

معرفی کتاب

امروز نیاز بسیاری از زوجین جوان، توانمندسازی در عرصه تعامل با یکدیگر و ارتقای آگاهی آنان در زمینه مناسبات زناشویی و خانوادگی است. اینکه حقوق متقابل و تکالیف آنها در برابر یکدیگر چیست و چگونه به بهترین نحو وظایف خود را در قبال یکدیگر انجام دهند و یا اینکه چگونه فضای اخلاقی و عاطفی مناسبی را بر روابط خود حاکم کنند.
کتاب «خانه سازی» از «مقدمه و دو فصل: اسلام و خانواده و الگوی خانواده متعادل» تشکیل شده است. در فصل اول مطالبی در رابطه با مباحث «اهمیت خانواده در اسلام، آرامش جسمی و روانی افراد، ارضای نیازهای جنسی، تداوم و بقای نسل انسانی، کارکرد تربیتی و جامعه پذیری، کارکرد اقتصادی و تفاوت ها و وجوه مثبت و منفی» می خوانیم.
نویسنده در فصل دوم به عناوین «روابط میان زوجین، تقوا و رعایت حدود الهی در روابط خانوادگی، محبت و عشق ورزی، گذشت و چشم پوشی از خطاها، حسن معاشرت، سازگاری و مدارا، یگانگی، بدگمانی نداشتن، عذرخواهی هنگام ارتکاب اشتباه، تفاهم و رفتار منطقی، تفاهم چگونه به دست می آید، همکاری و همیاری، نظافت و آراستگی، رازداری و پرده پوشی، وفاداری، مدیریت بحران، وظایف زن در قبال شوهر، وظایف شوهر در قبال همسر، روابط میان والدین و فرزندان، رابطه پدر با فرزندان، رابطه پدر با فرزند دختر، رابطه مادر با فرزند، رابطه فرزندان با والدین، روابط میان فرزندان در خانواده و روابط میان خویشاوندان» پرداخته است.
یکی از عوامل استحکام زندگی زناشویی حسن معاشرت است که نویسنده در این زمینه نگاشته است: «زن وظیفه دارد با شوهرش به نیکی معاشرت کند و نیز حق دارد از شوهر خویش معاشرت نیکو بخواهد، چنان که مرد نیز حق دارد از همسر خویش تکریم و معاشرت نیکو طلب کرده و هم موظف است با همسرش به نیکی و مهربانی رفتار کند.»

کتاب «خانه سازی» (بایسته های ساختن خانواده) که در دو رنگ چاپ شده است، از سری کتاب های جشنواره مسابقه کتابخوانی روشنا می باشد.

 

لینک خرید

---------------------------------------------------------------------------------------------------

میثاق غلیظ: در باب جایگاه و ضرورت های همسرگزینی

ناشر : دفتر نشر معارف

نویسنده : ابوالفضل اقبالی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 131

 

معرفی کتاب

کتاب میثاق غلیظ از «مقدمه، آثار فردی ازدواج، آثار اجتماعی ازدواج و فصل های: ملاحظات قبل از ازدواج چیست، ملاحظات دوران نامزدی و عقد چیست، ملاحظات ازدواج چیست و ملاحظات بعد از ازدواج چیست» گردآوری شده است.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «روند ازدواج و همسرگزینی در جامعه امروز ما نسبت به گذشته دچار تغییر و تحولات اساسی گردیده و نسل امروز با دنیای جدیدی در این عرصه مواجه شده اند که نسل پیشین ما چندان با مسائل آن درگیر نبوده اند. این تغییرات که اکثرا ناشی از تطورات ارزشی و فرهنگی جامعه و به ویژه نسل جوان است، مصادیق بسیاری را شامل می شود که بالارفتن سن ازدواج، تحولات معیارهای جوانان در گزینش همسر، شیوه های همسرگزینی، رسم و رسومات عروسی و جشن های آن و غیره بخشی از آن است.»

فصل اول این کتاب شامل موضوعات زیر است: «شرایط ازدواج، معایب ازدواج در سن پایین، معایب ازدواج در سن بالا، ازدواج و مسائل مالی، روش های همسرگزینی، مزایای همسرگزینی سنتی، معایب ازدواج های سنتی، روش همسر گزینی مدرن، آسیب های روابط قبل از ازدواج، روش همسرگزینی مطلوب، معیارهای همسرگزینی، معیارهای اساسی ویژه طرفین، معیارهای ویژه پسران و معیارهای ویژه دختران».

نویسنده این کتاب معایب ازدواج در سن پایین را مورد بررسی قرار داده و نوشته است: «ازدواج در سنین پایین به جهت کم تجربگی، ممکن است باعث ضعف تدبیر و مانع از مدیریت بحران شود. با توجه به این که شخص در سنین پایین، ثبات عاطفی ندارد، ممکن است در انتخاب خود عاقلانه تصمیم نگیرد و بعد پشیمان شود.»

عناوین «خواستگاری و بله برون، مهریه، شروط ضمن عقد، فلسفه دوران نامزدی، روابط در دوران نامزدی» در فصل دوم مورد واکاوی قرار گرفته است.

یکی از دوران زندگی زن و شوهر، دوران نامزدی است که نظر نویسنده در رابطه با فلسفه این دوران این گونه تبیین شده است: «فلسفه وجودی دوران نامزدی، ایجاد فرصتی مناسب جهت آشنایی با اخلاقیات، روحیات و ویژگی های شخصیتی دختر و پسر با یکدیگر می باشد. در واقع در این دوران افراد سعی می کنند نسبت به یکدیگر و نقاط قوت و ضعف شان شناخت حاصل کرده و این آگاهی را ابزاری جهت ایجاد تفاهم و موفقیت در زندگی مشترک آینده شان قرار دهند.»

مؤلف در فصل سوم این کتاب در رابطه با مباحث «جهیزیه و وسائل زندگی، چند توصیه در مورد جهیزیه، رسوم خانواده های ایرانی، شادی آری؛ حرام خیر، عروسی یا ماه عسل، بده بستان های پرهزینه، دردسرهای پاتختی و جهازبران و جهازبینان» قلم زده است.

نگارنده در بخش «شادی آری؛ حرام خیر» نوشته است: «متأسفانه بسیاری از مردم برای شادی کردن در جشن عروسی، خود و فرزندان شان، مرتکب گناهانی چون استفاده از موسیقی حرام، اختلاط زن و مرد، پوشش نامناسب، مزاحمت برای دیگران، اسراف، چشم و هم چشمی، فخرفروشی به یکدیگر، پوشیدن لباس های گران قیمت و برگزاری مجالس پرهزینه، تمسخر دیگران، بی توجهی به واجباتی چون نماز و امثال آن می شوند.»

فصل چهارم عناوین «آداب شب زفاف، گرفتن وضو و خواندن دعا و نماز، نکات قبل از نزدیکی، اول معاشقه بعد نزدیکی، انتخاب شب رفاف، نیازهای متفاوت زنان، ماه عسل، رابطه داماد با خانواده عروس و ارتباط عروس با خانواده داماد» را در خود جای داده است.

مجموعه سوالاتی از کتاب به صورت برگه ای جدا وجود دارد تا با مطالعه کردن کتاب و پاسخ دادن به سوالات، مطالب بهتر در ذهن ماندگار شوند.

 

لینک خرید

---------------------------------------------------------------------------------------------------

قدرت و شکوه زن در کلام امام و رهبری

ناشر : بیان معنوی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 97

 

معرفی کتاب

کتاب «قدرت و شکوه زن» شامل ناشنیده هایی است از بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری درباره ویژگی ها و برتری های زنان.

این کتاب در هفت فصل ارائه شده است:

مادر، پایه بهشتی شدن انسان ها،
زن، مبدا همه خیرات،
سعادت و شقاوت کشورها به دست زنان،
کمبود محبت مادری، منشا فساد عالم،
شغل اصلی زن،
قدرت زن در مدیریت همسران،
اجر زنان بیش از مردان.

لینک خرید

---------------------------------------------------------------------------------------------------

نیم نگاهی به ضوابط پوشش در دانشگاههای جهان

ناشر : دفتر نشر معارف

نویسنده : نیره قوی

مترجم : داود آشوری

گردآورنده کتاب : شیما سادات حسینی | زهره سادات آثاری

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 168

 

معرفی کتاب

این کتاب به منظور آشنایی دانشگاهیان با انواع پوشش در دانشگاه های کشورهای آمریکا، اروپا، آسیا، آفریقا و استرالیا و همچنین مقایسه آن ها با پوشش در دانشگاه های ایران انجام شده است.

کتاب حاضر در دو بخش و با هدف آگاهی، بهره گیری از تجارب و کیفیت ضابطه مندی دانشگاه های جهان در امر پوشش در دانشگاه ها و محیط علمی، آموزشی و در راستای بهبود بخشی اخلاق دانشجویی و خصوصاً بهبود وضعیت دانشجویان از جهت کیفیت ظاهری حضور با رعایت ایجاد موازنه بین قانون و اخلاق گردآوری شده است.

این کتاب در دو بخش به ضوابط برخی از مراکز دانشگاهی جهان و ضوابط پوشش مراکز دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران پرداخته است.

بخش «ضوابط پوشش مراکز دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران» در نگاه اول به تاریخچه شورای عالی انقلاب فرهنگی، آئین نامه انضباطی دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، آئین نامه حفظ حدود و آداب اسلامی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و متن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی می پردازد.

 

لینک خرید

---------------------------------------------------------------------------------------------------

مهندسی اوقات فراغت غیر ایرانیان مقیم ایران

ناشر : مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده : محمدعلی متولیان | احمد هوشمند

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 104

 

معرفی کتاب

مهندسی اوقات فراغت از مباحث بسیار مهم و استراتژیک جوامع امروزی است هر جامعه ای که بتواند به بهترین وجه اوقات فراغت مردم خود را مدیریت کند، گوی سبقت را ربوده است و به سمت اهداف خود رهسپار شده است.
کثرت، پیچیدگی و وسعت روز افزون ارتباطات و هجمه های گسترده ی فرهنگی، مهندسی اوقات فراغت را معضلی عظیم فراسوی مدیران فرهنگی جوامع نموده است.
این اثر درصدد آن است تا از طریق «مطالعه اکتشاقی» و «استقراء تجربیات مربیان فرهنگی و اخلاقی» به جمع آوری، دسته بندی و تبیین راه های مختلف، جهت مهندسی و غنی سازی اوقات فراغت بپردازد.

 

لینک خرید

---------------------------------------------------------------------------------------------------

از گشت ارشاد تا چادر المیرا (چون و چراهای حجاب)

ناشر : دفتر نشر معارف

نویسنده : ابوالفضل اقبالی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 94

 

معرفی کتاب

کتاب حاضر، بیان بایسته های حجاب و عفاف بانوان در قالب داستان هایی کوتاه است. در این نوشتار سعی شده است ضرورت حفظ حجاب و احکام شرعی آن و نیز آثار و برکات فردی و اجتماعی آن در قالب داستان بیان شده و وضعیت حجاب و عفاف بانوان ایرانی در عصر کنونی به تصویر کشیده شده و مشکلات زنان عفیف در این زمینه منعکس گردد. نویسنده در همین زمینه به بیان دیدگاه دانشجویان در مورد حجاب پرداخته و استدلال های آنان در این زمینه را اعم از مثبت و منفی منعکس نموده است. وی از زبان اساتید دانشگاه، دانشجویان دختر و پسر و نیز برخی از افراد معمولی جامعه به تبیین ارزش های اسلامی مربوط به حجاب و عفاف پرداخته و آفات بدحجابی و بی حجابی و نیز آثار مثبت حجاب را به صورت عملی و ملموس، بیان کرده است.

 

لینک خرید

---------------------------------------------------------------------------------------------------

شکوه امر خدا (به ضمیمه یادداشتی برای معتکفین)

ناشر : بیان معنوی

نویسنده : علیرضا پناهیان

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 84

 

معرفی کتاب

کتاب دارای ۲ بخش «اقامت در خانه خدا» و «شکوه امر خدا» است. «اقامت در خانه خدا» یادداشتی برای معتکفین است که دربرگیرنده نکاتی برای بهره برداری بهتر از فرصت های معنوی اعتکاف است. در این متن نویسنده از زوایای گوناگون به اعتکاف نگاه می کند و تعاریف مختلف را در مورد اعتکاف ارائه می دهد. در یادداشتی از این بخش می خوانیم: «اعتکاف یعنی: زمان می خواهد تا انسان برخی از معانی را درک کند. سه روز یعنی زمان متراکم. همان طور که برنامه های روزانه و مستمر یعنی زمان مداوم. این ها هر کدام به نوعی اثر دارند. هم لازم است انسان کارهای خوبش را در زمان مداوم انجام دهد تا اثربخش باشد. و هم لازم است گاهی زمان متراکم صرف بهبود حال خویش کند تا موثر واقع شود. برای مداوای برخی از بیماری های جسمی هم همین کار را انجام می دهند. گاهی برنامه دارویی مداوم و گاهی که کار سخت شده باشد برنامه دارویی متراکم.»

بخش دوم کتاب با عنوان «شکوه امر خدا» درصدد است تا با نگاهی تربیتی و اخلاقی به سؤال «چرا خدا امر می کند؟» پاسخ داده و در ضمن این پاسخ، برخی از مفاهیم عمیق تربیتی دین اسلام را به زبانی ساده توضیح دهد.

در بخش هایی از این کتاب می خوانیم: «چرا خداوند متعال نماز شب را بر پیامبر اکرم (ص) واجب فرمودند؟ حتماً برای آن نبوده که مبادا ایشان نماز شب را ترک کنند. یقیناً برای این نبوده که قدرت درک پیامبر (ص) را نسبت به ضرورت و ارزش نماز شب در نظر نگرفته بودند. پس چرا واجب شد؟ در حالی که بسیاری از پیروان مکتب او هیچ گاه نماز شب را با آنکه مستحب است، ترک نمی کنند. ما که هرچه از خدا نسبت به پیامبر (ص) می بینیم، همه اکرام است و احترام. نکند واجب شدن یک امر و صدور یک دستور واجب هم از جانب پروردگار نوعی اکرام عبد است؟

کجا باید ما توی سر این «من» بزنیم؟ تا بیاییم و بگوییم «من» می خواهم توی سر این «من» بزنم، یک دفعه می بینیم «من» که هنوز حضور دارد! چگونه با حضور من، منیت از بین می رود؟ چاقو که دسته خودش را نمی برد. اگر بگویی «من» دوست داشتم الان قرآن بخوانم، این قرآن خواندن تو چقدر ارزش دارد؟! ببینم! چی شده که قرآن خواندنت گرفته؟ بت اول (من) اجازه داد خدا را بپرستی؟»

 

لینک خرید

---------------------------------------------------------------------------------------------------

تاریخ مستطاب آمریکا

ناشر : شهید کاظمی

نویسنده : محمدصادق کوشکی

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 227

 

معرفی کتاب

نگارش متن طنز را دکتر محمدصادق کوشکی و طراحی کاریکاتورها را نیز مازیار بیژنی انجام داده اند. این پروژه سه فصل کلی دارد: 1- تشکیل آمریکا 2- آمریکا در جهان 3- آمریکا و ایران
تاریخ ایالات متحدۀ آمریکا خیلی جدّی است. آن قدر جدّی که حتی بخش ها و قسمت های شوخی آن را هم باید جدی دانست و طبیعی است شوخی کردن با این تاریخ بسیار جدّی، کار ساده ای نیست، چون آمریکایی ها برخلاف ظاهرشان بیش از حد مجاز جدی اند.
کتاب تاریخ مستطاب آمریکا از پس این مهم برآمده است. آن هم در حالتی که تاریخ و جغرافی و تفکر و همه چیز دیگر در آمریکا به سه موضوع اصلی و محوری باز می گردد:«دموکراسی»، «حقوق بشر» و «آزادی». اصولاً هیچ چیز در آمریکا نیست که به این امور مربوط نباشد.

لینک خرید

---------------------------------------------------------------------------------------------------

جوانی در 180 ثانیه

ناشر : دفتر نشر معارف

نویسنده : حسین سروقامت

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 250

 

معرفی کتاب

این کتاب جلد دوم کتاب «می شکنم در شکن زلف یار» است که پیش از این به قلم همین نویسنده منتشر شده و بسیار مورد استقبال قرار گرفته بود. جلد نخست به چاپ دهم رسید و حدود صد هزار نسخه از آن چاپ شد.
در جلد دوم نیز مانند جلد نخست، 40 ماجرای واقعی از زندگی جوانان ترسیم شده است. در هر یک از این ماجراها مانند یک پازل، ابعاد شخصیتی یک جوان آشکار می شود و نویسنده درصدد است تا در هر ماجرا به یکی از ابعاد شخصیتی مانند مسوولیت پذیری، جوانمردی و غیرت او تلنگری زده شود.
به گفته نویسنده داستان های این کتاب بر اساس مشاهدات یا شنیده های نویسنده از زندگی جوانان ایرانی است.
در این کتاب به صورت غیرمستقیم از روایات و آیات استفاده شده است و مخاطبان اصلی این کتاب جوانان و دانشجویان هستند.

لینک خرید

---------------------------------------------------------------------------------------------------

جاده یوتیوب (سفرنامه سوریه)

ناشر : دفتر نشر معارف

نویسنده : محمدعلی جعفری

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 200

 

معرفی کتاب

"جاده یوتیوب"، سفرنامه محمدعلی جعفری به سرزمین شام است. وی این کتاب را همچون «عمار حلب» به‌ صورتی روان روایت می‌ کند با این تفاوت که در اینجا به خاطر برخی موقعیت‌ ها مخاطب را با هول و ولای بیشتری مواجه می‌ کند.

"جاده یوتیوب" که روایتی جاده‌ ای محسوب می‌ شود، خواننده را با فضای اعزام مدافعین حرم به دمشق آشنا می‌ کند. این اثر هم دربردارنده موقعیت‌ های طنز است و هم برش‌ هایی جدی و اندوهناک. اوج داستان اما آنجاست که راوی با کمین تروریست‌ ها مواجه می‌ شود.

 

لینک خرید

---------------------------------------------------------------------------------------------------

ماجرای فکر آوینی

ناشر : دفتر نشر معارف

نویسنده : وحید یامین پور

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 260

 

معرفی کتاب

«زمان آگاهی»، «خودآگاهی تاریخی» و «وقت شناسی» امتیاز اهل حکمت و فضیلت از دیگرانی است که گرفتار عادات روزمره شده اند. اهل حکمت و فضیلت، به «وقت» که همانا باطن زمان است، وقوف پیدا می کنند و مختصات تاریخی و تمدنی خود و ماهیت حقیقی رخدادهای پیرامون خود را بهتر از هر کسی باز می شناسند؛ آنگاه حکمت از زبان و قلم آنها می تراود و «معلم» دیگران می شوند.

سید مرتضی آوینی، حکیم هنرمندی بود که بی شک مقام او، مقام «معلم» است. معلم اندیشه ها و سلوک فکری و فرهنگی کسانی که در ساحت انقلاب اسلامی راه می پیمایند.

مخاطبان اصلی درس گفتارهای مندرج در این کتاب جوانانی هستند که در آغاز راه مطالعات فرهنگی و تمدنی هستند و غالبا دغدغه این را دارند که فهم و تحلیل رخدادها و تحولات سیاسی، تاریخی و تمدنی را از چه نقطه ای باید آغاز کنند. منظومه فکر آوینی، چه در بعد تفکر انتقادی قدرتمندش و چه افق گشایی هوشمندانه اش از آینده، همیشه یکی از بهترین پیشنهادها برای پویندگان این راه است.

 

لینک خرید

---------------------------------------------------------------------------------------------------

اجاره نشین خیابان الامین: هشت سال معرکه سوریه با جمال فیض اللهی

ناشر : دفتر نشر معارف

نویسنده : علی اصغر عزتی پاک

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 148

 

معرفی کتاب

کتاب «اجاره‌نشین خیابان الامین» اثری رمان‌ گونه و دراماتیک اما کاملا مستند به قلم علی اصغر عزتی پاک است.
این کتاب روایت زندگی شخصیتی شگفت انگیز به نام «جمال فیض‌اللهی» است که کرامتی از حضرت رقیه (س) وی را متحول و مجاور حرم خویش می‌ کند بعدها با شروع نا آرامی‌ های سوریه و ظهور داعش وی عضو هسته اولیه مدافعین حرم می‌ شود.
مشاهدات جمال از جنایت‌ های داعش و روایت وی از شکل‌ گیری هسته اولیه مدافعان حرم و ده‌ ها ماجرای مستند و شگفت‌ انگیز دیگر و نیز نثر روان علی‌اصغر عزتی پاک اثری جذاب و خواندنی را شکل می‌ دهند.

 

لینک خرید

---------------------------------------------------------------------------------------------------

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *